تاریخ : جمعه 31 شهریور 1391 | ساعت 10 و 26 دقیقه و 02 ثانیه | دلنویس : lvl03n
تـداوم یك زنـدگی

این یـک داستـان واقـعی است


اون شب وقتی به خونه رسیدم دیدم همسرم مشغول آماده کردن شام است. دستشو گرفتم و گفتم: باید راجع به یک موضوعی باهات صحبت کنم. اون هم آروم نشست و منتظر شنیدن حرف های من شد. دوباره سایه رنجش و غم رو توی چشماش دیدم. اصلا نمی دونستم چه طوری باید بهش بگم، انگار دهنم باز نمی شد. هرطور بود باید بهش می گفتم و راجع به چیزی که ذهنم رو مشغول کرده بود، باهاش صحبت می کردم. موضوع اصلی این بود که من می خواستم از اون جدا بشم. بالاخره هرطور که بود موضوع رو پیش کشیدم، از من پرسید چرا؟! اما وقتی از جواب دادن طفره رفتم خشمگین شد و در حالی که از اتاق غذاخوری خارج می شد فریاد می زد: تو مرد نیستی.
اون شب دیگه هیچ صحبتی نکردیم و اون دایم گریه می کرد و مثل باران اشک می ریخت. می دونستم که می خواست بدونه که چه بلایی بر سر عشق مون اومده و چرا؟ اما به سختی می تونستم جواب قانع کننده ای براش پیدا کنم. چرا که من دلباخته یک دختر جوان به اسم"دوی" شده بودم و دیگه نسبت به همسرم احساسی نداشتم. من و اون مدت ها بود که با هم غریبه شده بودیم من فقط نسبت به اون احساس ترحم داشتم. بالاخره با احساس گناه فراوان موافقت نامه طلاق رو گرفتم. خونه، 30درصد شرکت و ماشین رو به اون دادم. اما اون یک نگاه به برگه ها کرد و بعد همه رو پاره کرد.

ادامه مطلب

طبقه بندی: حرف دل، عاشقانه، داستان و شعر و عرفان،
برچسب ها: تـداوم یك زنـدگی، داستـان واقـعی، داستـان، واقـعی،

تاریخ : پنجشنبه 30 شهریور 1391 | ساعت 14 و 04 دقیقه و 24 ثانیه | دلنویس : lvl03n

چینی‌ها لامبورگینی را با ۹۹ درصد شباهت با لامبورگینی اصلی ساخته اند.

قیمت این لامبورگینی ۶۵ هزار دلار است. هزینه خرید لامبورگینی مورسیلاگو LP64  چهار صد هزار دلار است اما چینی‌ها همین اتومبیل را با ۹۹ درصد ساخته و به قیمت ۶۵ هزار دلار می‌فروشند.

به نقل از آدیتی‌سنترال، یکی از دلایل ساخت لامبورگینی طرح اسپورت در چین این است که فروش لامبورگینی اصلی در این کشور با شکست مواجه شده است.


ادامه مطلب

طبقه بندی: روز نوشت، خواندنی، آیا میدانید، متفرقه، اجق وجق، مالیخولیایی،
برچسب ها: لامبورگینی چینی هم به بازار آمد، لامبورگینی چینی، چینی، لامبورگینی،

تاریخ : چهارشنبه 29 شهریور 1391 | ساعت 11 و 36 دقیقه و 36 ثانیه | دلنویس : lvl03n
 

خدایا . . .
این روزا که تموم بشه ، میام میزنم رو شونت میگم :
                                                  جنبه رو حال کردی  . . .
طبقه بندی: روز نوشت، حرف دل،

تاریخ : پنجشنبه 23 شهریور 1391 | ساعت 15 و 16 دقیقه و 56 ثانیه | دلنویس : lvl03n

نه اندوه می ماند ، نه هیچ یک از مردم این آبادی ...
به حباب نگران لب یک رود قسم !
غصه هم خواهد رفت .
آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند ...
طبقه بندی: داستان و شعر و عرفان، حرف دل،
برچسب ها: خاطره، اندوه،

تاریخ : پنجشنبه 23 شهریور 1391 | ساعت 15 و 12 دقیقه و 51 ثانیه | دلنویس : lvl03n

دلم بچگی می خواهد !
جلوی مغازه پا بکوبم تا برایم آرامش بخرند ...طبقه بندی: حرف دل، داستان و شعر و عرفان،
برچسب ها: بچگی،

تاریخ : یکشنبه 19 شهریور 1391 | ساعت 20 و 19 دقیقه و 48 ثانیه | دلنویس : lvl03n
خدایا ، دوزخت فرداست ...


                         پس چرا ، حالا می سوزیم ؟!

برچسب ها: خدایا، دوزخت فرداست ...، خدایا دوزخت فرداست ...، دوزخ،

تاریخ : پنجشنبه 16 شهریور 1391 | ساعت 21 و 47 دقیقه و 41 ثانیه | دلنویس : lvl03nخدایا ! وقت کردی تقدیر رو یه کم بکش اونورتر ، قسمت آسفالتش افتاده روی دهن ما !!!طبقه بندی: حرف دل، روز نوشت،
برچسب ها: خدایا !،

تاریخ : چهارشنبه 15 شهریور 1391 | ساعت 16 و 36 دقیقه و 59 ثانیه | دلنویس : lvl03n

کلامی از شیخ بهایی:

آدمی اگر پیامبر هم باشد از زبان مردم آسوده نیست، زیرا:
اگر بسیار کار کند، میگویند احمق است !
اگر کم کار کند، میگویند تنبل است !
اگر بخشش کند، میگویند افراط میکند !
اگر جمع گرا باشد، میگویند بخیل است !
اگر ساکت و خاموش باشد، میگویند لال است !
اگر زبان آوری کند، میگویند وراج و پر گوست !
اگر روزه برآرد و شبها نماز بخواند، میگویند ریا کار است !
و اگر نکند، میگویند کافر است و بی دین !
لذا نباید بر حمد و ثنای مردم اعتنا کرد
و جز از خداوند نباید از کسی ترسید.
پس آنچه باشید که دوست دارید.
شاد باشید، مهم نیست این شادی چگونه قضاوت شود.نظر گاندی در مورد هفت چیزی که بدون هفت چیز دیگر خطرناک هستند:

ثروت بدون زحمت
دانش بدون شخصیت
علم بدون انسانیت
سیاست بدون شرافت
لذت بدون وجدان
تجارت بدون اخلاق
و عبادت بدون ایثار

این هفت مورد را گاندی تنها چند روز پیش از مرگش بر روی یک تکه کاغذ نوشت و به نوه اش داد. اعتقاد بر این است که وی این موارد را در جست و جوی خود برای یافتن ریشه های خشونت شناسایی کرد. در نظر گرفتن این موارد، بهترین راه جلوگیری از بروز خشونت در یک فرد و یا جامعه است.

ادامه مطلب

طبقه بندی: داستان و شعر و عرفان،
برچسب ها: گلـواژه،

تاریخ : چهارشنبه 15 شهریور 1391 | ساعت 16 و 16 دقیقه و 04 ثانیه | دلنویس : lvl03n

معمولا خبرها مربوط به زیباترین ها و بهترین هاست. اما اخیرا در شهر بیلبائو اسپانیا مسابقه ای متفاوت اجرا شد که هدف آن انتخاب زشت ترین شکلک بود و شرکت کنندگان در آن با ایجاد شکلک های مختلف سعی در برنده شدن در این رقابت داشتند.

از هر شرکت کننده خواسته میشد تا در مقابل هیات داوران زشت ترین شکلک ممکن را اجرا کند. چپ کردن چشمها، ایجاد بینی خوکی شکل کج و معوج کردن دهان و لبها و زبان از بیشترین حرکاتی بود که توسط شرکت کننده ها به اجرا درآمد. برای بسیاری از شرکت کننده ها شکلک ها یکسان بود و نتایح رضایت بخشی در برنداشت.

این برنامه در بزرگترین فستیوال تابستانه این شهر در 23 اوت 2012 برگزار شد، جشنواره ای 9 روزه که اولین بار از سال 1978 در این شهر جشن گرفته شده است. برنده این مسابقه دختر جوانی بود که به طرز وحشتناکی سفیدی چشمهایش را به نمایش گذاشته بود و زبانش را تا حد ممکن به صورت عمودی در دهانش چرخانده بود.


برنده این دوره از مسابقات :

نفرات دوم تا هشتم :


ادامه مطلب

طبقه بندی: طنز و سرگرمی، خواندنی، عكسای خوكشل، مالیخولیایی، اجق وجق، متفرقه،
برچسب ها: دختـری که برنـده مسابقـه زشـت ترین شکلـک شـد!، برنـده مسابقـه زشـت ترین شکلـک، زشـت ترین شکلـک، شکلـک، مسابقـه زشـت ترین، مسابقـه، زشـت ترین،

تاریخ : سه شنبه 14 شهریور 1391 | ساعت 11 و 05 دقیقه و 48 ثانیه | دلنویس : lvl03n


آمریکایی‌ها، کانادایی‌ها و بلژیکی‌ها لقب تنبل ترین مردم جهان را به خود اختصاص دادند.
تنبل ترین‌ها بر اساس چهار معیار کسانی که بیشترین کالری را مصرف می‌کنند، بیش از همه تلویزیون و اینترنت می‌بینند و کمتر ورزش می‌کنند، انتخاب شده اند.

آمریکایی‌ها از نظر میزان کالری دریافتی و تماشای تلویزیون تنبل ترین مردم جهان هستند. اما از نظر ورزش نکردن و استفاده بی رویه از اینترنت مقام سوم را به دست آوردند.
در این میان، بلژیکی ها به خاطر خوردن بیش از حد نان های شیرینی گوفر و سیب زمینی سرخ شده آغشته به سس مایونز توانستند عنوان سوم را در میان تنبل ترین ملت به دست بیاورند.
بر اساس این گزارش ترکیه و انگلیس مقام چهارم و پنجم را از آن خود کردند.

طبقه بندی: علمی و دانستنی، خواندنی، آیا میدانید،
برچسب ها: تنبل ترین مردم جهان!؟، تنبل ترین مردم، تنبل ترین، تنبل،

تاریخ : سه شنبه 14 شهریور 1391 | ساعت 11 و 04 دقیقه و 55 ثانیه | دلنویس : lvl03n


بر این اساس، می‌توان از این محرک برای کمک به سالمندان و افزایش توانایی جسمانی این گروه از افراد و همچنین جلوگیری از آسیب‌ها و صدمات بدنی که اغلب در این سنین دردسرساز می‌شود استفاده کرد.

در سال‌های جوانی مصرف نوشیدنی‌های حاوی کافئین به ماهیچه‌ها و عضلات بدن کمک می‌کند، نیروی بیشتری تولید کنند.

اما با افزایش سن بافت ماهیچه‌ای بدن تغییر پیدا کرده و بتدریج ضعیف‌تر می‌شود. گروهی از محققان دانشگاه کاونتری برای نخستین بار تاثیر تغییرات ایجاد شده در عضلات بدن در نتیجه افزایش سن را روی چگونگی اثرگذاری کافئین مورد بررسی قرار داده‌اند.

آنها متوجه شدند اگرچه در ماهیچه‌ها و عضلاتی که سن بیشتری دارند تاثیر کافئین به مراتب کمتر است، اما به هر حال نه تنها در عضلات جوان بلکه در عضلات پیر نیز کافئین می‌تواند نقش مؤثری در بهبود کارایی آنها داشته باشد.ادامه مطلب برچسب ها: کافئین دارویی برای تقویت عضلات، کافئین، تقویت عضلات، دارویی برای تقویت عضلات، دارو،

تاریخ : دوشنبه 13 شهریور 1391 | ساعت 13 و 27 دقیقه و 25 ثانیه | دلنویس : lvl03n
ما به طور متوسط ۲۴ سال از عمرمان را در خواب هستیم! با این حال هنوز هم سوالات بی جوابی راجع به خواب و مقدار مورد نیاز آن در ذهن همه ما وجود دارد. در این مقاله قصد داریم یک بار و برای همیشه به این سوالات پاسخ دهیم. پس در ادامه با ما باشید.


ما بیش از حد راجع به خواب صحبت می کنیم و مدام دانسته های عمومی مان را به یکدیگر توضیح می دهیم: اینکه چقدر بخوابیم، اینکه چه اثری روی ما دارد، اینکه در خواب چه اتفاقی در مغز رخ می دهد. اما لطفا کمی عمیق تر بنگرید، بسیاری از اینها بر پایه شنیده های ما از سایرین هستند. حالا بیایید کمی علمی تر به قضیه نگاه کنیم.


افسانه «۸ ساعت خواب برای همه» را فراموش کنید

همه برای سوال «چقدر خواب نیاز داریم؟» جوابی دارند. یکی از معمول ترین جواب ها «من تست کرده ام و واقعا به ۸-۹ ساعت خواب نیاز دارم» است.


اما شاید واقعا این جواب درست نباشد.


Daniel Kripke یکی از محققان پر آوازه در زمینه خواب می گوید، هیچ شواهدی مبنی بر درستی قانون «۸ ساعت خواب» نداریم. او در جدیدترین تحقیقش یافت، «آنهایی که بین ۶.۵ تا ۷.۵ ساعت در طول شب می خوابند، عمری طولانی تر، شادتر و با عملکرد کاری بهتر دارند.»


ادامه مطلب

طبقه بندی: آیا میدانید، خواندنی، روانشناسی، علمی و دانستنی،
برچسب ها: چقدر خواب نیاز داریم؟، خواب،

تاریخ : دوشنبه 13 شهریور 1391 | ساعت 09 و 10 دقیقه و 19 ثانیه | دلنویس : lvl03nاگر به خاطر قطعه پنچم شیرینی که بعد از شام میل نموده اید، احساس گناه میکنید شاید بخواهید از وزن کردن خودتان به گونه ای طفره روید، اما آیا دوست ندارید که با این وزنه آموزشی، وزن خودتان را اندازه بگیرید؟ این وزنه برای آموزش و شناخت بیشتر کودکان از منظومه شمسی ساخته شده، اما مهم تر از آن میتواند تاثیر گرانش هر سیاره را نیز محاسبه کند.

اگر شما روی یکی از هشت سیاره قدم بگذارید به شما تاثیرات قلبی عروقی و برخی مشخصات بدن تان در فضا داده خواهد شد! این وزنه 50 دلاری وزن شما را برحسب هر سیاره بیان میکند. مثلا در اولین قدم وزن خودتان را روی زمین اندازه گیری می کنید و با وزن کردن روی سیاره های دیگر متوجه خواهید شد که وزن شما برحسب جاذبه های دیگر کرات دارای چه نوسانی خواهد بود.

اگر شما واقعا به خاطر چاقی و پرخوری خودتان دچار عذاب وجدان شده اید بهتر است به سیاراتی دیگر مانند مریخ، ونوس و یا ماه سفر کنید که نیروی گرانش آنها از زمین کمتر است. اما لطفا از رفتن به سیاره مشتری اجتناب کنید زیرا ممکن است وزن شما به به اندازه ای زیاد شود که خود را با یک غول کوچک اشتباه بگیرید.طبقه بندی: علمی و دانستنی، خواندنی، آیا میدانید،
برچسب ها: سیستم مقایسه خورشیدی: وزن شما در سیاره های مختلف، سیاره ها، سیستم مقایسه خورشیدی، وزن شما در سیاره های مختلف،

تاریخ : دوشنبه 13 شهریور 1391 | ساعت 08 و 55 دقیقه و 11 ثانیه | دلنویس : lvl03n
Jamarat Project in
  MinaMakkah Al Mukkarrmah
after Completion
Makkah-Al-Mukkarrma after 12 Years

ادامه مطلب

طبقه بندی: خواندنی، علمی و دانستنی،
برچسب ها: شهر مکه در آینده، آینده، مکه،

تاریخ : پنجشنبه 9 شهریور 1391 | ساعت 10 و 42 دقیقه و 43 ثانیه | دلنویس : lvl03nدانشمندان شهر دارمسالا، ایالت هیماچال پرداش هندوستان یک گیاه سبز از ارتفاعات هیمالیا کشف کرده اند که آنزیمی تولید می کند که می‌توان از آن به عنوان عامل ضد پیری استفاده کرد. دانشمندان موسسه فناوری منابع زیستی و همیالیا این گیاه را با نام Potentilla Atrosanguinea از ارتفاعات هیمالیا نزدیک گردنه هیماچال پرداش کشف کرده اند که سوپر اکسید دیسموتاس، آنزیم مورد نیاز برای پاک کردن Super Oxide Radical را در سلولهای گیاهی و حیوانی تولید می کند و مانند یک عامل ضد پیری عمل می کند.

دکتر پارامویر سنگ آهوجا مدیر این موسسه اظهار داشت: این آنزیم می تواند در محصولات پزشکی و دارویی، آرایشی، غذایی و گیاهی به کار برود. وی یادآور شد که دانشمندان این موسسه به ریاست دکتر سانجی کوما روی یک دهه و نیم روی این پروژه کار کردند و در نهایت موفق شدند که ژن این آنزیم را ایزوله کرده و از طریق یک فرآیند آن را تخمیر کنند. دانشمندان این گونه از گیاه را در هیمالیا و در ارتفاع 4500 متری کشف کرده اند و تحقیقات را روی آن آغاز کردند چرا که به رغم سرمای شدید این منطقه و حتی دمای بالا و نور شدید این گیاه همچنان رشد می کند.


دکتر سانجی کومار محقق ارشد بخش بیوتکنولوژی این موسسه اظهار داشت: این آنزیم در تمام گیاهان، حیوانات و انسانها وجود دارد اما این گیاه ارتباط قوی میان این آنزیم و مسمومیت با اکسیژن ناشی از استرس اکسیدیته در ارگانیزم زنده ایجاد می کند.


وی اظهار داشت که دانشمندان استفاده از این آنزیم را برای ارتقا عمر میوه ها مورد آزمایش قرار داده اند و نتایج مثبتی گرفته اند. اکنون این آزمایشها روی سیستمهای حیوانی انجام می شود تا نتیجه ضد پیری آن مشاهده شود این آنزیم می تواند به طول عمر سلولهای اندامی نیز کمک کند یا خیر.


این گیاه همچنین می تواند برای درمان آسم، روماتوئید آرتروز، درمان بافتهای زخمی یا سوخته و قرنیه به کار رود. براساس اظهارات دکتر سانجی از این گیاه می توان در تولید انواع کرمها، لوسیونها، شامپوها و همچنین در فرآیندهای ذخیره سازی مواد غذایی فرآوری نشده و حفاظت از گیاهان در برابر شرایطی چون خشکی و گرمای شدید بهره گرفت.

طبقه بندی: علمی و دانستنی، خواندنی، آیا میدانید،
برچسب ها: دانشمندان هندی گیاه ضد پیری کشف کردند، گیاه ضد پیری، دانشمندان کشف کردند، دانشمندان، دانشمندان هندی،

تاریخ : پنجشنبه 9 شهریور 1391 | ساعت 10 و 35 دقیقه و 40 ثانیه | دلنویس : lvl03n1. روز خوبی داشتی؟

هـنـگامیـكه از همسر خود در مورد چگونگی گذراندن روزش پرسش میكنید، برداشت او این خواهد بود كه شما انسان با فكری هستید و مشتاقید بدانید وی ساعات كاری خود را چگونه سپری كرده است. اما یـك هشـدار: ایـن سـؤال بـه هـمـسـر شـمـا مجوز آن را خواهد داد كه چند ساعتی در مورد كوچكترین اتفاقاتی كه برایش افتاده صحبت نمایـد. پس برای مدت زمانی طولانی آماده نشستن و شنیدن داستانهای او شوید.

نکته : زنها به آنچه كه در فكر شما میگذرد، توجه زیادی دارند. پرسش در مورد چگونگی روز او نشان می دهد كـه شمـا پذیرا، مشتـاق و علاقمند به گوش دادن حرفهای همسرتان هستید. با این عمل به او فرصتی می دهیـد تا خودش را خـالی نـموده و شما را به عنوان همراز و محرم اسرار خود در نظر بگیرد. اگر چه ممكن است بیش از زمانی كه انتظار دارید مجبور به شنیدن صحبتهایش شوید، اما وقتی تمام شد، او شروع به صحبت در مورد شما خواهد كرد.

2. نمی تونم بگم چقدر دلربا و زیبا هستی

همانطور كه مشخص است، این بـه او مـی رسـاند كه وی برای شما جذاب بوده و فرد دیـگری بـه چشمتان نمی آید. از طرف دیگر باعث افزایش اعتماد بنفس در او خواهد شد.

نکته : این جمله بخصوص در روابط زناشویی بلند مدت مؤثر واقع می شود چرا كه شما به همسر خود اطمینان میدهـید هنوز به او علاقه دارید. در عوض همسرتان نیز سعی خواهد كرد این زیبایی و دلربایی را با شما تقسیم نماید.

3. در مورد ‌[هر چیزی] چه احساسی داری؟


ادامه مطلب

طبقه بندی: عاشقانه، علمی و دانستنی، روانشناسی،
برچسب ها: جملاتی که خانم ها دوست دارند آنها را بشنوند،

تاریخ : سه شنبه 7 شهریور 1391 | ساعت 08 و 50 دقیقه و 32 ثانیه | دلنویس : lvl03n

به طور قطع درباره شهرت مثلث برمودا در ناپدید ساختن همه چیز از کشتی های باری گرفته تا هواپیماها شنیده اید. این مکان آبی اسرارآمیز همواره موجب حیرت محققان بوده است و حتی برخی آن را منشاء فعالیت های ماورای طبیعی می دانند. طی یک قرن گذشته، مثلث برمودا کشتی های متعددی را بلعیده و جان صدها انسان را گرفته است.این منطقه که به آن عنوان مثلث شیطانی نیز داده اند، ناحیه ای در بخش غربی اقیانوس آتلانتیک شمالی است که نقاطی را در برمودا، فلوریدا و پورتوریکو شامل می شود و در هر طرف کمتر از یک هزار مایل امتداد دارد. در این مطلب به معرفی عجیب ترین ناپدید شدن ها در مثلث برمودا می پردازیم.

flight 19:

شهرت ترسناک مثلث برمودا از ۵ دسامبر ۱۹۴۵ آغاز شد زمانی که پرواز شماره ۱۹ که یک اسکادران متشکل از ۵ بمب افکن نیروی دریایی آمریکا بود در جریان یک تمرین آموزشی معمول در هوای صاف ناگهان ناپدید شد. این هواپیما کاملا مجهز و پیش از بلند شدن از ایستگاه هوایی فلوریدا از همه نظر کنترل شده بود. آن چه که این ناپدید شدن را بیش از پیش اسرارآمیز کرد، این بود که حادثه در زمان آرامش کامل و به طور ناگهانی رخ داد.پیش از آن که تماس رادیویی با ساحل فلوریدای جنوبی قطع شود، سرپرست پرواز در برج مراقبت این جملات را شنید که «همه چیز عجیب به نظر می رسد حتی اقیانوس، ما در حال ورود به آب های سفید و انبوهی از نور هستیم، هیچ چیز عادی نیست»، این هواپیماها به همراه ۱۴ سرنشینش هرگز پیدا نشدند. دولت حتی یک هواپیمای امداد و جست وجو با ۱۳ سرنشین کارآزموده برای یافتن اثری از ناپدیدشدگان اعزام کرد که در کمال ناباوری آن ها نیز همگی ناپدید شدند و از این جا بود که شهرت مخوف مثلث برمودا شکل گرفت.


ادامه مطلب

طبقه بندی: علمی و دانستنی، خواندنی، آیا میدانید،
برچسب ها: حوادث مثلث برمودا، مثلث برمودا، عجیب ترین حوادث، حوادث، از عجیب ترین حوادث مثلث برمودا،

تاریخ : سه شنبه 7 شهریور 1391 | ساعت 08 و 47 دقیقه و 30 ثانیه | دلنویس : lvl03n

برخی از محاسبات و تخمینها نشان می دهد چشم انسان از توانایی تشخیص یک تا 10 میلیون رنگ مختلف برخوردار است اما وجود گروهی کوچک از زنان که چهار نوع سلول مخروطی در چشم آنها وجود دارد نشان می دهد امکان تشخیص تعداد بسیار بیشتر از 10 میلیون رنگ وجود دارد.

گلهای بنفشه نیلی رنگند و گلهای رز قرمز رنگ، اما شاید تمامی این رنگها در ذهن شما باشند. قرمز بودن یک شیئی به چه معنی است؟ آیا شما رنگ آبی را همانطور می بینید که افراد اطراف خود را مشاهده و درک می کنید؟

بسیاری از دانشمندان باور دارند انسانها از قدرت دیدی رنگی برخوردارند که این قدرت معمولا در میان جوامع و فرهنگهای مختلف ثابت و پایدار است و در پس این پایداری نیز دلایل تکاملی نهفته است.

"مارک چنگیزی" دانشمند علوم شناختی در موسسه پلی تکنیک رنسلر در تروی نیویورک معتقد است حالات روحی و احساسات پایه های اصلی بینایی رنگی است و این توانایی ارتباطات عمیقتر و غنی تری با مابقی جهان ادراکی انسان دارد.


ادامه مطلب

طبقه بندی: علمی و دانستنی، خواندنی، آیا میدانید،
برچسب ها: چرا انسان جهان را رنگی می‌بیند؟، جهان رنگی، انسان،

تاریخ : یکشنبه 5 شهریور 1391 | ساعت 11 و 22 دقیقه و 32 ثانیه | دلنویس : lvl03n

ممنون ، به خاطر تموم مهربونیات .

ممنون ، به خاطر قلب گرمت كه منو توی دنیای سرد ، گرم نگه میداره .

ممنون ، به خاطر تموم زحمتهایی كه برای زندگیمون میكشی كه آینده رو با دستای خودمون بسازیم .

ممنون ، وجود پر ازمهرت .

ممنون ،برای سعی در رسیدن به درك مشتركی از زندگی .

ممنون ، تلاش برای زندگی مشترك .

ممنون ، به خاطر عشقت .

ممنون و ممنون و ممنون ،

 سالگرد جشنمون مبارك
طبقه بندی: روز نوشت، عاشقانه، حرف دل، نفسم،
برچسب ها: همسرم مهربونم،

تاریخ : جمعه 3 شهریور 1391 | ساعت 16 و 31 دقیقه و 27 ثانیه | دلنویس : lvl03n

----------------------------------
قربان وجودت
 ، که وجودم ،


ادامه مطلب

طبقه بندی: روز نوشت، عاشقانه، حرف دل، نفسم،
برچسب ها: قربان وجودت، که وجودم، ز وجودت گشت موجود،

تاریخ : چهارشنبه 1 شهریور 1391 | ساعت 15 و 55 دقیقه و 33 ثانیه | دلنویس : lvl03n
به شش سوال زیر به دقت فکر کنید و جوابهای خود را روی یک صفحه کاغذ بنویسید. آنچه را که به طور طبیعی به ذهنتان می رسد یادداشت کنید. زمان لازم برای آن که خودتان را واقعاً در موقعیتهای گفته شده احساس کنید، در نظر بگیرید.


ادامه مطلب

طبقه بندی: اجق وجق، مالیخولیایی، روانشناسی،
برچسب ها: یه روانشناسی بسیار جالب، روانشناسی،

تاریخ : چهارشنبه 1 شهریور 1391 | ساعت 15 و 51 دقیقه و 40 ثانیه | دلنویس : lvl03n


خدایا دقیقاً همونجایی دستمو گرفتی که میتونستی مچمو بگیری.!طبقه بندی: حرف دل، متفرقه، روز نوشت،
برچسب ها: خدایا،

تاریخ : چهارشنبه 1 شهریور 1391 | ساعت 15 و 45 دقیقه و 10 ثانیه | دلنویس : lvl03n
سی و هفت درد و عیب اساسی ما ایرانی ها از دیدگاه صادق هدایت.
صادق هدایت در کتاب بوف کور خود می نویسد سی و هفت درد و عیب اساسی ما ایرانیان که هیچوقت درمان نشد. در زندگی درد هایی است که روح انسان را از درون مثل خوره می خورند و می زدایند، این درد‌ها را نه می شود به کسی گفت و نه می توان جایی بیان کرد.


ادامه مطلب برچسب ها: سی و هفت درد و عیب اساسی ما ایرانیان، دیدگاه صادق هدایت، صادق هدایت، دیدگاه،

تاریخ : چهارشنبه 1 شهریور 1391 | ساعت 15 و 35 دقیقه و 57 ثانیه | دلنویس : lvl03n
روی لینک زیر کلیک کنید ، یک شکل سه بعدی خواهید دید که با جا به جا کردن مربع های کنار اون میتونید اون رو به اشکال جالبی در بیارید و با چرخوندنش به صورت سه بعدی شاهکارتون رو تماشا کنید

طبقه بندی: طنز و سرگرمی، اجق وجق،
برچسب ها: شکل سه بعدی،

پیچکشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات